Stiklo rovingas

Savybės

Savybės

Rovingas yra ilga stiklo gija, susidedanti iš vienos arba kelių tarpusavyje supintų stiklo siūlo gijų. Stiklo rovingas skirtstomas pagal gijų kiekį, teksą ir siūlo skersmenį.

Stiklo rovingas pagamintas iš E-stiklo, kurio didžiausias šarmų kiekis yra <1,0%. Siūlai paprastai susideda iš 1200-2400 begalinių pluoštų. 

Pagrindinės stiklo rovingo savybės yra: geras atsparumas dilimui, didelis atsparumas tempimui, geros deformacijos ir audimo savybės, lengvai impregnuojamas.

Paskirtis

Paskirtis

Stiklo pluošto rovingas - tai neapdorota stiklo pluošto medžiaga, kuri yra plačiai naudojama. Tiesioginis audimas tinkamas naudoti įvairiose tekstilės technologijose, gijų vyniojimo, audimo, tekstūravimo, daugiaašio audimo ir kt.. 

Rovingas naudojamas, gaminant stiklo audinius, stiklo pluošto tinklelius. 

Jis yra skirtas stiklo pluošto audiniams, stiklo pluošto gaminiams vyniojant, pultrūzijai (vienai iš pagrindinių šio proceso žaliavų), kaip poliamidų ir presinių medžiagų užpildui. 

Rovingas naudojamas plastikinių dirbinių gamyboje.

Taip pat naudojamas šilumą izoliuojantiems kilimėliams gaminti.

Techninės charakteristikos

Pavadinimas Elementaraus siūlo diametras

MKM

Tankis

tex

g/m²

Atsparumas tempimui

mH/tex

Išvyniojimo tipas Padengimas
EC18 1600 18 1600+5% - 7% 250(25) Iš vidaus Krakmolas
EC23 2400 23 2400+5% - 5% 250(25) Iš vidaus Silanas

Stiklo rovingas paprastai naudojamas stiklo audinių gamyboje. Rovingas pasižymi išskirtinių našumu elektros pramonėje - didelė jėga, gabaritinis stabilumas, temperatūrinis ir cheminis atsparumas ir puikios elektrinės savybės. Stiklo rovingo siūlai naudojami įvairiose stiklo audinio tekstinės gamybos linijose. Taip pat rovingas dažnai naudojamas smulkinimui, kad vėliau galėtų būti naudojamas įvairių formų ir šablonų gamyboje. E-stiklo rovingas parduodamas atskiromis ritėmis.

Atskira stiklo rovingo gaminių grupė - kapotas stiklo rovingas.